Anasayfa   -   Künye   -   İletişim 27 Haziran 2019 Perşembe
       Siyaset  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -  
 
      
Başlıksız Belge
 Anasayfa    >  Güncel
  “İşe İlk Adım Projesi” yürürlüğe girdi   11.10.2018  
   Yalova Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Erhan Dede, “İşe İlk Adım Projesi” hakkında yazı açıklamayla bilgilendirmede bulundu.
   

Konu ile ilgili yaptığı açıklama yapan Dede: “Sn. Cumhurbaşkanımızın açıkladığı 100 Günlük Eylem Planı kapsamında; Ülkemizdeki genç işsizliğinin azaltılması, üniversite mezunu gençlerin işgücü piyasasında kalıcı istihdamının sağlanması ve nitelikli işgücü talebinde bulunan işverenlerin de aradığı özelliklere sahip elemanları istihdam edebilmelerini temin etme maksadıyla “İşe İlk Adım Projesi hayata geçiriyoruz.

  Proje sayesinde, yüksekokul veya fakültelerden son iki yılda mezun olan 18-29 yaş aralığındaki gençlerin mezun oldukları alanlarda, 6 aylık işbaşı eğitim programına alınarak mesleki deneyim ve tecrübe kazanması sağlanacaktır.

  İşbaşı eğitim programı sonrasında katılımcılar işveren tarafından istihdam edilecek bu kişiler için ilk altı ay ödenmesi gereken net asgari ücretin %50’si kadar tutarı İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanacaktır.

  Zorunlu istihdam sürecinden sonra işveren tarafından kişinin 12 ay daha istihdam edileceğine dair taahhüt verilmesi ve yeni bir sözleşme imzalanması halinde net asgari ücretin %25’i kadar ücret desteği bir yıl boyunca İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanmaya devam edilecektir.

  Böylece, üniversite mezunu gençlerin 6 aylık işbaşı eğitim programından sonra en az 1,5 yıl daha istihdamda kalmaları sağlanacaktır” dedi.

     Proje kapsamında 100 günlük Eylem Planı doğrultusunda 10 Kasım tarihine kadar İlimizde 17 üniversite mezunu gencin işbaşı eğitim programlarına alınması planlanmaktadır.

  İl Müdürü Dede: “Artı 2 istihdam hedefi kapsamında teşviklerinin çeşitlenerek arttığını belirterek bu kapsamda uygulamaya giren İşe İlk Adım Projeden’den faydalanmak isteyen işverenlerimizi İl Müdürlüğümüze bekliyoruz” dedi.  

      Köşe Yazarları

Ayhan Polat
Kalemin Gölgesi

15. ALTIN ÇINAR FESTİVALİ’NİN ARDINDAN…
Bülent Gürçam


NE YAPSANIZ, OLMUYOR!
Fikret Şipal


TİCARETTE YAPAY ZEKA VE ENDÜSTRİDE 4. 0. KÜRESEL EKONOMİ- YEREL ÜRETİCİ-ENFLASYON
Servan Altıkanat


BEN BİR İSTANBUL SEÇMENİ OLSAYDIM...
 
 

Copyright © 1995 - 2019
       Siyaset  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -  

Yalova Haber  -  Çiftlikköy Haber  -  Çınarcık Haber