Anasayfa   -   Künye   -   İletişim 18 Şubat 2019 Pazartesi
       Siyaset  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -  
 
      
Başlıksız Belge
 Anasayfa    >  Güncel
  “İşe İlk Adım Projesi” yürürlüğe girdi   11.10.2018  
   Yalova Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Erhan Dede, “İşe İlk Adım Projesi” hakkında yazı açıklamayla bilgilendirmede bulundu.
   

Konu ile ilgili yaptığı açıklama yapan Dede: “Sn. Cumhurbaşkanımızın açıkladığı 100 Günlük Eylem Planı kapsamında; Ülkemizdeki genç işsizliğinin azaltılması, üniversite mezunu gençlerin işgücü piyasasında kalıcı istihdamının sağlanması ve nitelikli işgücü talebinde bulunan işverenlerin de aradığı özelliklere sahip elemanları istihdam edebilmelerini temin etme maksadıyla “İşe İlk Adım Projesi hayata geçiriyoruz.

  Proje sayesinde, yüksekokul veya fakültelerden son iki yılda mezun olan 18-29 yaş aralığındaki gençlerin mezun oldukları alanlarda, 6 aylık işbaşı eğitim programına alınarak mesleki deneyim ve tecrübe kazanması sağlanacaktır.

  İşbaşı eğitim programı sonrasında katılımcılar işveren tarafından istihdam edilecek bu kişiler için ilk altı ay ödenmesi gereken net asgari ücretin %50’si kadar tutarı İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanacaktır.

  Zorunlu istihdam sürecinden sonra işveren tarafından kişinin 12 ay daha istihdam edileceğine dair taahhüt verilmesi ve yeni bir sözleşme imzalanması halinde net asgari ücretin %25’i kadar ücret desteği bir yıl boyunca İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanmaya devam edilecektir.

  Böylece, üniversite mezunu gençlerin 6 aylık işbaşı eğitim programından sonra en az 1,5 yıl daha istihdamda kalmaları sağlanacaktır” dedi.

     Proje kapsamında 100 günlük Eylem Planı doğrultusunda 10 Kasım tarihine kadar İlimizde 17 üniversite mezunu gencin işbaşı eğitim programlarına alınması planlanmaktadır.

  İl Müdürü Dede: “Artı 2 istihdam hedefi kapsamında teşviklerinin çeşitlenerek arttığını belirterek bu kapsamda uygulamaya giren İşe İlk Adım Projeden’den faydalanmak isteyen işverenlerimizi İl Müdürlüğümüze bekliyoruz” dedi.  

      Köşe Yazarları

Ayhan Polat
Kalemin Gölgesi

Beldelerde hangi aday Belediye Başkanlığına yakın -1-
Bülent Gürçam


BÖLGEYE GÖRE EĞİTİM MÜMKÜN MÜ?
Fikret Şipal


RUH ELDEN BİR GİTTİ Mİ AKIL MİSKET OYNARMIŞ.VURUN ABALIYA,AMAN,SAKIN ABALIYA VURMA
Servan Altıkanat


ÇAVUŞOĞLU’NUN AKRABASINA TORPİL
 
 

Copyright © 1995 - 2019
       Siyaset  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -  

Yalova Haber  -  Çiftlikköy Haber  -  Çınarcık Haber