Anasayfa   -   Künye   -   İletişim 30 Kasım 2020 Pazartesi
       Siyaset  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -  
 
      
Başlıksız Belge
 Anasayfa    >  Güncel
  Çınarcık Belediyesi E-Devlet sisteminde   25.10.2020  
   Çınarcık Belediyesi interaktif belediyecilik kapsamında E-devlet sistemine dahil oldu.
   

Hızla gelişen teknoloji çağını yakından takip eden Çınarcık Belediyesi vatandaşlara daha hızlı hizmet verebilmek için e-devlet sistemine geçti. E-Devlet sistemi üzerinden belediye hizmetlerine elektronik ortamdan ulaşılabilmesi için daha önce E-Belediye uygulamasını başlatan Çınarcık Belediyesi, E-Devlet sistemine de dahil oldu.

Kamu kurumları ile vatandaşlar arasında güvenli bilgi paylaşımı esasına dayanan e-devlet sistemine https://www.turkiye.gov.tr/cinarcik-belediyesi adresi üzerinden vatandaşlar sisteme giriş yapabilecekler. Vatandaşlarımız belediyeye ait borçlarını kredi kartı veya bankamatik kartı ile sistem üzerinden ödemelerini gerçekleştirebilirler.

Uygulamaya giriş için, TC kimlik numarası ve e-devlet şifresi yeterli olacak.

Sistem üzerinden arsa rayiç değeri sorgulama, evrak takibi, beyan bilgileri sorgulama, sicil bilgileri sorgulama, tahakkuk bilgileri sorgulama, tahsilat bilgileri sorgulama, barkodlu belge doğrulama ve sicil bilgisi sorgulama işlemlerini yapılabilecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer; “Vatandaşlarımızın hizmetlerimize belediye binasına gelmelerine gerek kalmadan kolayca ulaşabilmelerini sağlamak maksadıyla bilişim teknolojilerinin bütün imkânlarından yararlanmaya çalışıyoruz. Biz de Belediyemizi e-devlet uygulamasına taşıdık. Çınarcık’ta ikamet eden vatandaşlarımız artık sıra beklemeden, zaman kaybetmeden, Çınarcık’tan veya dünyanın herhangi bir yerinden internet üzerinden sisteme giriş yaparak ilgili hizmetleri alabilecekler. Vatandaşlarımızın tek yapması gereken bilgisayarlarından, tabletlerinden veya cep telefonlarından E-Devlet’e girmeleri ve belediye sekmesinden Çınarcık Belediyesini seçmeleri olacak. Artık Çınarcık Belediyesi vatandaşlarımızın bir tık yakınında” dedi.

      Köşe Yazarları

Ayhan Polat
Kalemin Gölgesi

DEVA Partisi Kongresi’nin ardından...
Bülent Gürçam


Çınarcık’ta yetkili biri olsaydım! Neleri yapardım? Neleri yapmazdım?
 
 

Copyright © 1995 - 2020
       Siyaset  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -  

Yalova Haber  -  Çiftlikköy Haber  -  Çınarcık Haber