Anasayfa   -   Künye   -   İletişim 27 Haziran 2019 Perşembe
       Siyaset  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -  
 
      
Başlıksız Belge
  Başkan Avni Kurt ile yaptığımız röportajın ikinci bölümü 21.03.2019
Servan Altıkanat  /  
 Yazarın Diğer Yazıları
 BEN BİR İSTANBUL SEÇMENİ OLSAYDIM...
 GÖZÜM TAKILIYOR
 BRAVO SADİ GÜVEN
 İSTANBUL
 #EKREMİMAMOĞLU
 HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK
 DERAN BEBEK VE ANTİGONE
 KILIÇDAROĞLU’NA SALDIRI
 MEMLEKETİMDEN İNSAN MANZARALARI
 TEŞEKKÜRLER AVNİ KURT
 ‘DESİNLER’ DİYE YAŞAMAK
 GÜLDÜR GÜLDÜR
 Başkan Avni Kurt ile yaptığımız röportajın ikinci bölümü
 Başkan Avni Kurt, ‘Şu an için göstergeler doğru yolda olduğumuzu gösteriyor’
 ROUSSEAU
 ‘ÜNİVERSİTELERDE YAPRAK DÖKÜMÜ VE AKADEMİK YIKIM’
 İSTİFA MÜESSESESİ
 ÇAVUŞOĞLU’NUN AKRABASINA TORPİL
 Mahşerde beraat belgesi...
 Öykü Arin’e ve tüm lösemili çocuklara umut olalım!
 Osman Kavala’ya özgürlük!
 Binali Yıldırım istifa etmeli!
 Kar
 Mutlu yıllar
 Eleştirme Özgürlüğü
 Malala: Umudun sembolü
 Kimlerin yerinde olmak istemezdim?
 Hoşça kal Refik Durbaş
 Ferhat’a kalp lazım
 İstifa etmelisin Ali Erbaş!
 Havuz yazarı Engin Ardıç
 Afganistan’da çocuk olmak
 Sana ne oluyor Fenerbahçe?
 İyiliğin hakim olduğu bir dünya istiyorum
 Çatladıkapı ülkesi
  İtibardan tasarruf olmaz
 Savaşa hayır!
 İntihar eden babaların, zulme uğrayan işçilerin ülkesi…
 Çam sakızı ‘şeyh’ armağanı
 Güneşin Zaptı Yakın
 “Beni bul anne”
 Bir hayaliniz olsun
 Kılıçdaroğlu ve kurultay
 Mağdur kim?
 14. Altın Çınar Festivali
 Bedelli askerlik
 Yeni kabine ve Ali İsmail
 Çocuklara ve hayvanlara kıymayın
 Seçim sonuçları
 Füruğ Ferruhzad
 Mazlumla zalimin seçimi
 Bahçeli
 Gezi 5 yaşında
 Ece Çiftçi
 Ayla
 Muharrem İnce ve taraflı medya
 Benim ülkem
 Erken seçim
 Suriye’ye saldırı
 Demirören’e kredi kıyağı
 Büyüyoruz usta
 Aşk hikayeleri
 İlahiyatçı bozuntusu
 Ricky Jackson, Ahmet Şık ve Murat Sabuncu
 Jung
 Adaletin terazisi değil, oduncu kantarı
 Salih Nazari
 115 hamile çocuk skandalı
 Karanlığa teslim olmayacağız
 Proje savunma sınavı
 Yalnızlık ve kitap
 Sorarlar hesabını bir gün
 Güle güle Mahmut Hoca
 Umumi Müfettişlikler ve Sarraf
 “Beni bu güzel havalar mahvetti”
 Kudüs ve Peru
 Yapay zekaya sahip robotlar
 Sarraf’ın itirafları
 Aziz İstanbul
 Ugandalı çocuk
 Şile’de batan gemi
 İyi Parti
 Mutluluğun resmi
 İstifalar
 İki gün ağlayıp beni de unutacaksınız”
 Ayşe Öğretmen ve istifalar
 Tebrikler Gandi Kemal
 Nuriye ve Semih ölmesin
 Çocuklara kıymayın efendiler...
 Fenerbahçe ve Satürn
 Yaşasın 1 Mayıs
 Referandum sonuçları
 Tabii ki Hayır
  Martı Jonathan Livingston
 12 Eylül ve bugün
 İtibarımızı arttıran ‘Ak Saray'...
 Adalar gezintisi
 Umut ve Deli Dumrul
 Diktatörler
  ‘Hayır’ demek...
 Elbette 'Hayır'
 Benim dünyam
 10 yıldır Hrant yok, adalet yok!
  “Zıplayın beyler”
 Yoksul çocuklar ve tutuklu gazeteciler
 Reina saldırısı
 Avni Kurt ve ekibi ile değişen Çınarcık
 Şirvan, Aladağ, Vodafone Arena...
 

31 Mart’ta seçildiğiniz takdirde Çınarcık’ta, önümüzdeki 5 yıl içerisinde hangi projeleri hayata geçireceksiniz? Bizi nasıl bir Çınarcık bekliyor?

   1 Nisan’dan itibaren Çınarcık’ta yeni bir dönem başlayacak. Samimi olarak söylüyorum, çok farklı bir Çınarcık olacak. Mutlak ve mutlak olması gerekenler var. İlk dönemde yapmayı planladığımız ama yapamadığımız veya ertelediğimiz projeleri hayata geçireceğiz. Ben Çınarcık Belediyesinin 5 yıl içerisinde neler yapabileceğini bilen, gelirini giderini iyi hesaplayan bir belediye başkanıyım. Ve konuya da hakimim. Projelerimizle ilgili olarak ben özellikle şu manşeti attım: Hayal satmayacağız. Hayal satamam, çünkü benim insanları kandırmak gibi bir lüksüm yok. Ben Çınarcık Belediyesi’nin yapabileceklerini yazdım. Projelerim arasında mega projeler yok, onu söyleyeyim. “Çınarcık’ta tekrardan tarih yazılacaktır” şeklinde bir sloganım da yok. Çınarcık kendi yağıyla kavrulan bir ilçe. Gerçekçi olmak lazım… Birinci önceliğimiz kültür merkezi ve düğün salonları projemiz. 2017’de bütçe olarak önceliği suya verdiğimiz için bu projeyi hayata geçiremedik.

Kültür Merkezi’ni nereye yapmayı planlıyorsunuz?

   Normal şartlarda Çınarcık’ta arsa satışlarından ötürü çok yer kalmadı. Şu an Çınarcık Belediyesi’ne ait olan yerler; futbol sahamız,  petrol ofisinin olduğu yer, hamamın olduğu yer, garajın olduğu yer, belediye binamız ve Çınaraltı Çay Bahçesi… Elimizde çok mal varlığı yok. Ama hukuki süreç devam ediyor, yarının ne getireceği belli değil. İnşallah her şey bizim lehimize çıkar ve bu konuda da zarar görmemiş oluruz. Kültür Merkezi’nin şu anda projesini çizdirmiş durumdayız. Hatta ihale aşaması bile hazır durumda. İnşallah seçimi kazandıktan hemen sonra, bütçesi de bizim dönemimizde hazırlanmış olan bu projeyi hayata geçireceğiz. Büyük bir ihtimal yaza kadar, hazirana kadar ihalesi yapılacaktır.

Kültür Merkezi projesi kompleks olarak, Çınarcık Belediyesi Kültür Merkezi ya da Çınarcık Belediyesi Sosyal Tesisleri anlamında da düşünülebilir. Allah nasip ederse Kültür Merkezi’mizi, Atatürk Bulvarı olarak ismini değiştirdiğimiz yolda, Yalova’dan Çınarcık’a girerken sağ tarafta, Çınarcık’tan Yalova’ya giderken ise çevre yoluyla bağlantı aşamasında olan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’mizin bulunduğu yere yapacağız.

Kültür Merkezi dışında ne gibi projeleriniz var?

  Çınarcık biliyorsunuz turizm ilçesi… Ne olursa olsun Çınarcık’ta yatak sayımızın artması gerekiyor. Ben hayal satmak istemiyorum. Gerçekçi projeler sunmak istiyorum. Bizim Karpuzdere bölgemizde, Teşvikiye yol ayrımında bir garajımız var. Belediye hizmet alanı olarak kullanılıyor. Bu garajı şantiye olarak başka bir bölgeye alıp, buraya turistik bir otel yapmayı düşünüyoruz. Oteli, kat karşılığı vermek şartıyla ihale ile müteahhit firmaya yaptıracağız. Belediyenin kasasından para çıkmasını istemiyoruz.  Yüzde 50 ortalamalı verip iki blok çıktığını düşünürsek, bir bloğunu biz alacağız, diğer bloğunu müteahhit firma alacak. Biz aldığımız bloğu da belediye oteli yapmak istiyoruz. Çınarcık’ta otele ihtiyacımız var, bu işletmelerde istihdam yaratacağız. Nereden bakarsanız otelimizde 20-30 kişi arasında arkadaşımız çalışacak.

  Otel dışında, hiçbir zaman kaldırmayı düşünmediğimiz sahamızı suni çim halı yapmak gibi bir projemiz var. Sahamız şu anda doğal çim, yenilenmesi gerekiyor. Ayriyeten Çınarcık bir deprem bölgesidir. Bizim toplanma alanlarına ihtiyacımız var. Futbol sahamızı da toplanma alanı olarak düşünüyoruz.

  Sahamızın hemen arkasında, belediyemize ait olan parkın üstünde bir alanımız var. Bu alanda da itfaiye binasını inşa etmek istiyorum. İtfaiye binasını özellikle modernize etmem gerekiyor. Araçları ilk geldiğimiz günden beri yeniledik, fakat araçlarımız şu anda dışarıda. O yüzden itfaiye binasına acilen ihtiyaç var. Çınarcık itfaiyesi güçlü bir itfaiyedir. Bölgeye hakim bir itfaiyedir… İtfaiyemizi taşıdıktan sonra da buraya, 0-3 yaş grubunu kapsayan bir belediye kreşi açacağız.

Yeri gelmişken sorayım. Mensubu olduğunuz parti 24 Haziran seçim bildirgesinde, “Bütün mahallelerde yeterli sayıda ücretsiz kreş açacağız”  demişti.  Sizin açacağınız kreş de, partinizin dediği gibi ücretsiz mi olacak?

   Genel başkanımız gerçekten bu konuda çok duyarlı davranıyor. Bizim de ilk hedefimiz ücretsiz olarak kreşi çalıştırmak. Belediyemiz bunu çalıştırabilecek durumdadır. Kreşte 4 - 5 kadar personelin çalışması planlanıyor, altyapısını oluşturduk.  İnşallah çok kısa bir sürede, itfaiye binasını taşındıktan sonra kreşimizi açacağız. Bunun yanı sıra, itfaiye binamızın hemen yanında, hamamımız var. Burayı da restore edeceğiz. Etrafını düzenleyeceğiz ve aydınlatmasını yapacağız.

Diğer projelerinizi de kısaca ifade eder misiniz?

  Mahallelerimize çocuk parkı yapacağız, yaşlılarımıza bakım hizmeti vereceğiz. Engelli vatandaşlarımız için Alo Engelliyim Hattı’nı kuracağız ve engelsiz cafe yapacağız. Karpuzdere’ye iki adet plaj ve taziye evi yapacağız. Çamlık’tan Dörtyol’a kadar aşınma sıcak asfalt… Poyraz, Aktoprak ve Teşvikiye Cadde’lerinde ise sağlı sollu kaldırım yapacağız. Üniversite Caddesi’ne sıcak asfalt döküp, buraya sağlı sollu kaldırım, ağaçlandırma ve aydınlatma yapacağız. Halk eğitimde kurs gören kadınlarımız için Cumhuriyet Meydanı’nda yaz ve kış mevsimlerinde ürettikleri ürünleri satabilecekleri butik yapılar inşa edeceğiz. İmar planlarında gözüken yer kamulaştırıldığı takdirde, kentimize bir de kapalı sabit pazar yeri kazandıracağız. Ayrıca mahalle çözüm merkezleri, bisiklet yolları, tuvaletler, ücretsiz otoparklar,  belediye çay bahçesi, emekli kahvesi, Çınarcık Su Sporları ve Yelken Kulübü ve kent müzesi, yeni dönemde hayata geçireceğimiz projeler arasındadır.

Kapalı sabit pazar yeri için imar planlarında gözüken yer neresi?

  Öncelikle şunu hemen belirtmek istiyorum. Çınarcık’ta halihazırda bir semt pazarımız var. Her perşembe günü kurulan… Yalova ilinde de sayılı pazarlardan biridir. Bu pazar,  yaklaşık 400 tezgahımızın olduğu büyük bir pazardır. Tabi bu pazarın kalkması, başka bir alan bulduğumuz takdirde söz konusu olacaktır.  Kapalı sabit pazar yeri imar planlarında, hamamın arkasında, yıkılan Veli Göçer sitelerinin bulunduğu yerde gözükmektedir. Yalnız burası yıkıldığı için hissedarlar vardır. Vatandaşlarımızın yeridir burası. Mutlaka kamulaştırma yapmamız gerekiyor. Vatandaşlardan buranın satın alınması gerekiyor. Satın alındıktan sonra, sabit pazar yerimiz oraya taşınacaktır.

Projeleriniz arasında ‘tuvalet’ de var. Böyle bir talep mi var?

  Tabii ki talep var. Çınarcık biliyorsunuz,  uzun bir sahili olan bir yer. Koru sahilinden Teşvikiye’ye kadar olan alan 6,5 km’dir. Benim dönemimde bu 6,5 km’lik alanın aydınlatması yapıldı, kaldırımlarımızı çift taraflı olarak yaptık ve yollarımızı yaptık.  Vatandaşlarımız bu uzun sahilde spor yapıyor, spor yaparken de bazı ihtiyaçlar doğuyor. Özellikle belli mesafeler de tuvalet ihtiyacı öne çıkıyor. Bu ihtiyacı gidermek için modern tuvaletler yapacağız. Bu tuvaletleri, Üçreisler, Emirgan ve Taşliman mevkilerine yapmayı düşünüyoruz. İşletmeleri vatandaşlarımıza ihale ile verilebilir,  hem belediyemize gelir de kazandırmış oluruz.

 

‘İmar planlarında işlenmeyen bir Marina nasıl yapılacak?’

AK Parti Çınarcık Belediye Başkan Adayı, Çınarcık halkına “Marina, Yeni Stat, Gençlik Spor Merkezi, yazlık açık hava sineması, modern balık satış noktası, üniversitenin ulaştırma mühendisliği bölümü ile ulaşım master planı hazırlamak” gibi projeler vaat ediyor. Genel kanaatiniz nedir bu projeler hakkında?

  Öncelikle kendisine başarılar diliyorum önümüzdeki seçim için… Merak ettiğim konu,   bütün bu projelerin bütçesini nereden temin etmeyi planladığı.  Kaynak nereden yaratılacak acaba?  Malumunuz Türkiye’de şu an ekonomik anlamda ciddi bir kriz yaşanıyor. Ben bunu bariz yaşayan bir belediye başkanıyım. Şu anda zaten devlet belli bir yıla kadar yatırım planlarının hepsini durdurdu.  Devletten şu anda projelerle ilgili destek almak biraz zor. Arkadaşımızın yapmak istediği projelerde bazı eksikler olduğunu düşünüyorum. Kendisinin mutlaka izahatı olacaktır, bu projelerle ilgili bir takım görüşmeler de yapmış olabilir belki ama, ben bu projeleri gerçekleşmesi pek mümkün olmayan projeler olarak görüyorum.

Mesela, imar planlarında işlenmeyen bir marinanın nasıl yapılacağını çok merak ediyorum. Çünkü Yalova ilinde 1/50000’lik üst ölçekler hayata geçiriliyor ve üst ölçeklerde Çınarcık’ta marina gözükmüyor. “Gözükmeyen bir planda, marina nasıl yapılacak?”, kendisine sormak istiyorum. Belki bizim bilmediğimiz onun ya da teknik ekibinin bildiği bir şey vardır.

Açıklanan projelerin maliyeti, Çınarcık Belediyesi’nin ortalama olarak 10 yıllık toplam gelirini(gider çıkartılmış halde demiyorum) dahi aşıyor. Keşke yaratılacak kaynakları da açıklayarak vatandaşları bilgilendirseler, bu şekilde çok daha başarılı olacaklarını düşünüyorum. 500 kişiye istihdam yaratmaktan bahsediyorlar…

500 kişiye istihdam yaratmak, güzel bir şey değil mi?

   Bence çok güzel bir şey. Beni onunla vuruyorlar. Oysaki ben istihdam yaratma noktasında elimden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorum. Genç arkadaşlarımın önünü açmak istiyorum. Yalnız 500 rakamı ciddi bir rakam. Doğrusu ben 500 rakamını ifade edemem. Benim hayata geçireceğim projelerle en fazla 100 insana istihdam yaratılabilir. Özel işletmelerde vatandaşlarımıza her zaman yardımcı oluruz, oluyoruz da… Ama belediye kadrosunda 500 kişi çok zor bir şey… Çınarcık Belediyesinde 500 kişiye ödenecek bir maaş olamaz.

 

‘Ben kimseyi tehdit etmem, kimsenin ekmeğiyle oynamam’

AK Parti’nin adayı sizin “İnsanları ruhsatlarını iptal etmekle, pansiyonlarını kapatmakla tehdit ettiğinizi” söyledi. Bu doğru mu?

  Kesinlikle doğru değil. Bunu ispat etmesini istiyorum, beraber de yan yana gelebiliriz. Kaynaklarını, bununla ilgili kiminle görüştüğünü çok merak ediyorum. Ben bugüne kadar hangi insanı, işletmesinin ruhsatını iptal etmekle tehdit etmişim. Hangi işçiye tehditte, baskıda bulunmuşum. Ak Parti’nin seçim bürosunda çalışan belediye çalışanları var, gidin sorun onlara, hangisine baskıda bulunmuşum? Ben öyle bir insan değilim. Ben kimseyi tehdit etmem, kimsenin ekmeğiyle oynamam. Bana bu suçlamayı yönelten kişiye, en yakınında olan insanlara bakmasını tavsiye ederim. O insanlar arasında, 10 yıl önce 55 kişiyi işten çıkaran birini görecektir.

Eşiniz Elif Kurt’un başlattığı ve halen sürdürmekte olduğu ‘Hoş geldin bebek’ projesine dönük de bir takım ifadeleri oldu siyasi rakibinizin… İlçede çocuk sahibi olan her ailenin evine ziyarete gidilmediğini, bir ayrımcılık yapıldığını söyledi. Buna ne diyeceksiniz?

  Ayrımcılık yapılması kesinlikle mümkün değil. Bu konuda öncelikle eşime çok teşekkür ediyorum, duyarlığından ötürü. Olay onların anlattığı gibi değil. Bazı şeyleri bilmek lazım, kulaktan dolma bilgilerle kesinlikle muhalefet yapmasınlar, bu benim için de geçerli.  Ben bir şeyi diyorsam doğrusunu söylüyorum. O arkadaşa kim bu bilgileri verdi, çok merak ediyorum. Eşim Elif kurt, çocuk sahibi olduğunu öğrendiği her ailenin evine gitmiştir. AKP’li ailelerin de evine gitmiştir. Asla ayrımcılık yapmamıştır, yapmaz da.

Şöyle bir durum var: Türkiye’de yeni doğan bebeklerin kayıtlarını nüfus idaresinden ve sağlık birimlerinden alamazsınız, bu bilgileri size vermezler. Biz belediye olarak istesek de bu bilgileri bizimle paylaşmazlar. Bu bilgileri eş, dost akraba, komşu vasıtasıyla edinebiliyoruz. Eşim kendisine ulaşan bilgiler doğrultusunda ziyaretlerini yapıyor. “Bizim de bebeğimiz oldu” diyen herkesin evine gidiliyor. Ben de çok mutlu oluyorum. Keşke herkes davet etse de herkesin evine gidilse.

Sizi en çok “kibirli olmakla, halka tepeden bakmakla” tenkit ediyorlar… Bu tenkitlere yanıtınız nedir?

   Benim nasıl bir insan olduğumu Çınarcık’ta herkes bilir esasen. Ben vatandaşla birlikte sofrada yemek yiyen, yolda yürüyen, tribünde taraftar olarak bağıran bir insanım. Vatandaşlarımızın dilediği zaman ulaşabildiği bir belediye başkanıyım. ‘Kibir’ suçlamasını kesinlikle kabul etmiyorum.  Mevlana’nın dediği gibi, “Bizi bilen bilir, bilmeyen de kendisi gibi bilir.” Bu arada Çınarcıkspor’umuz şu anda çok başarılı durumda. Bana “kibirli” diyen, “halka tepeden bakıyor” diyen bu arkadaşlarımızı da tribüne davet ediyorum. Ben 7 yaşımdan beri (babamla birlikte) Çınarcıkspor’un peşinden koşuyorum. Tribünü çok iyi bilirim, taraftarlığı çok iyi bilirim. Destek olmayı çok iyi bilirim. Sadece zamanı geldiğinde değil, her zaman Çınarcıkspor’un yanında olduk.

‘Vatandaşın teveccühü çok yüksek, seçimi kazanacağım’

Ben bu kentin bir seçmeniyim. Size oy vermem için bana birkaç sebep açıklar mısınız? Neden size oy vereyim?

  Güzel! Zor sorular soruyorsun bana… Bana niçin oy vereceksiniz? Çünkü ben ve arkadaşlarım, Çınarcık’a hizmet ettik. Çınarcık Belediyesi’ni yürüyebilen koşabilen bir belediye haline getirdik. Bunu Çınarcık’ta yaşayan vatandaş zaten görüyor. Şu anda şahsıma dönük çok ciddi anlamda güvenoyu vardır. Hepsine sonsuz teşekkür ediyorum.  Ben marketteyim, pazardayım, maçtayım… Herkesin belediye başkanıyım. İlk iki sene kapımı söktüm, şu an kapım camdır benim. Kışın havanın soğuk olması nedeniyle ve bazı vatandaşlarımızın benimle yaptıkları özel görüşmenin kimse tarafından duyulmasını istemedikleri için cam kapı taktırdım. Ama iki yıl kapısız hizmet verdim.

31 Mart seçimini kazanmaya yakın görüyor musunuz kendinizi?

  Benim seçim kazanmayla ilgili bir derdim yok. Ben çalıştım ve karşılığını alacağıma inanıyorum. Vatandaşın teveccühü çok yüksek. Hak ettiğimi düşünüyorum ve seçimi kazanacağım.

Bu seçimi kazandınız diyelim, bir sonraki seçimde yine belediye başkan adayı olacak mısınız?  Bu noktada vermiş olduğunuz bir karar var mı?

  Bana bu konuda siyasi büyüklerim “kesinlikle konuşma” diyorlar. “Yarının ne getireceği belli değil” diyorlar. Bu, önemli bir karar… Koşullar neyi gerektiriyorsa onu yapacağım. 

‘Geçen dönem bir ankette yüzde 11 gözüküyordum’

Bu arada medyayla, sosyal medyayla ilişkileriniz nasıl?

  Sosyal medyayı aktif olarak kullanıyorum. Ayriyeten basın mutlaka olmak zorunda. Basın özgürlüğüne kesinlikle inanıyorum. Her zaman basın emekçilerinin yanındayım. Yaptığımız çalışmaları ulusal basına taşımak, bu, çok önemli.  Ben geldiğimde Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde iki kişi çalışıyordu, şu an da aşağı yukarı 8-10 personel çalışıyor. Bugüne kadar Çınarcık Belediyesi hiç gazete çıkartmamış. Biz göreve geldik ve Gülen Yüz Gazetesi’ni çıkartmaya başladık. Bu gazete ile Çınarcık Belediyesi’nin neler yaptığını halkımıza aktarıyoruz. Gülen Yüz’ü ilk zamanlarda aylık çıkartıyorduk, son sene içerisinde 2 ayda bir çıkartmaya başladık. Seçim öncesinde,  5 yıllık hizmetlerimizi anlatan bir sayıyı da çıkartacağız. Gazetemiz yeni dönemde her ay, düzenli olarak basılacak. Gazetemizin ismini belirlerken personelimize anket düzenledim, “Gülen Yüz” ismini onlar belirlediler. Hepsinden Allah razı olsun. Gazetemizi ücretsiz olarak veriyoruz, dağıtım yerlerine koyuyoruz, esnafımıza veriyoruz.

Yakın zamanda seçime dair yaptırdığınız bir kamuoyu yoklaması var mı?

  2016-2017 yılında profesyonel olarak yaptırmıştım. Orada çok başarılı çıkmıştık. Ortalama güven oyumuz çok yüksekti, yüzde 87’e yakındı. Bu, ciddi bir rakam. Yakın dönemde kurumsal bir firmaya yaptırmadım ama amatör olarak 3 anket yaptırdım, ayrıca sosyal medyada devamlı anketler yapılıyor.

Sosyal medyada yapılan anketlerle sizin bir ilişkiniz var mı?

   Benim hiçbir ilişkim yok. Anketlerden birini Facebook’ta 13 bine yakın kullanıcısı olan “Çınarcık Vazgeçilmez Bir Sevdadır” grubu yaptı. Bu arkadaşları tebrik ediyorum. Grubun yöneticisi Mehmet Levent Öner ağabeyimizdir. Anket sonucundan ciddi anlamda önde olduğumu gördüm. Geçen dönem, isim vermek istemiyorum, bir site tarafından yapılan ankette sonuncu gözüküyordum. Yüzde 11 oranında gözüküyordum. Onun bilinçli olarak yapıldığını biliyordum.  Biz böyle işlere tevessül etmeyiz, gerçek zaten gün yüzüne çıkacaktır. Hak eden kazanacaktır, Çınarcık kazanacaktır.

Sayın Başkan, son sözlerinizi alalım..

  Benim gözümde, Çınarcık’a 100 sene önce gelen ile bir gün önce gelen arasında hiçbir fark yok. İnsanların burada mutlu bir şekilde yaşamalarını istiyorum. Çınarcık’ta herkesin yüzünün gülmesini istiyorum.

 

 

 

 

 

 

 

      Köşe Yazarları

Ayhan Polat
Kalemin Gölgesi

15. ALTIN ÇINAR FESTİVALİ’NİN ARDINDAN…
Bülent Gürçam


NE YAPSANIZ, OLMUYOR!
Fikret Şipal


TİCARETTE YAPAY ZEKA VE ENDÜSTRİDE 4. 0. KÜRESEL EKONOMİ- YEREL ÜRETİCİ-ENFLASYON
Servan Altıkanat


BEN BİR İSTANBUL SEÇMENİ OLSAYDIM...
 
 

Copyright © 1995 - 2019
       Siyaset  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -  

Yalova Haber  -  Çiftlikköy Haber  -  Çınarcık Haber